İTÜ Rektörleri

    • 20.07.1944 - 24.06.1946 Ord. Prof. Osman Tevfik TAYLAN
    • 24.06.1946 - 29.07.1948 Ord. Prof. Osman Tevfik TAYLAN
    • 29.07.1948 - 24.06.1949 Ord.Prof.Dr.Ahmet Hamdi PEYNİRCİOĞLU
    • 24.06.1949 - 24.06.1951 Ord. Prof. Dr. Mustafa Hulki EREM
    • 25.06.1951 - 25.06.1953 Ord. Prof. Dr. M. Emin ONAT
    • 25.06.1953 - 24.05.1954 Prof.Dr. Ahmet ÖZEL
    • 26.05.1954 - 25.06.1955 Prof.Dr.Mustafa SANTUR
    • 25.06.1955 - 05.07.1956 Ord. Prof. Dr. Mustafa Hulki EREM
    • 06.08.1956 - 25.06.1957 Ord. Prof. Dr. M. İlhami CİVAOĞLU
    • 25.06.1957 - 25.06.1959 Prof. Dr. Mustafa İNAN
    • 25.06.1959 -28.10.1960 Prof.Dr. Fikret NARTER
    • 04.11.1960 - 27.04.1962 Prof.Dr. Fikret NARTER
    • 27.04.1962 - 27.10.1963 Prof.Dr. Mehmet Hikmet BİNARK
    • 28.10.1963 - 27.10.1965 Prof.Dr.Mehmet Said KURAN
    • 28.10.1965 - 28.10.1969 Ord. Prof.Dr. Bedri KARAFAKIOĞLU
    • 28.10.1969 - 05.12.1970 Prof. Dr. Kazım ERGİN
    • 05.12.1970 - 31.05.1974 Prof. Dr. Galip SAĞIROĞLU
    • 31.05.1974 - 31.05.1977 Prof. Dr. Kemal KAFALI
    • 31.05.1977 - 30.05.1980 Prof.Dr.Nahit KUMBASAR
    • 30.05.1980 - 31.07.1982 Prof. Dr. Kemal KAFALI
    • 01.08.1982- 31.07.1987 Prof. Dr. Kemal KAFALI
    • 31.07.1987 - 21.08.1992 Prof.Dr.M.İlhan KAYAN
    • 21.08.1992- 06.08.1996 Prof.Dr. Reşat BAYKAL
    • 06.08.1996 - 06.08.2004 Prof.Dr.Gülsün SAĞLAMER
    • 06.08.2004 - 06.08.2008 Prof. Dr. H. Faruk KARADOĞAN
    • 06.08.2008 - 06.08.2012 Prof.Dr. Muhammed ŞAHİN
    • 06.08.2012 - 12.08.2016 Prof.Dr. Mehmet KARACA
    • 13.08.2016 - ... Prof.Dr. Mehmet KARACA